11.10.2008 Mistrovství ČR Kolín (280 m)

Právě uplynulý druhý říjnový víkend byl ve znamení poslední letošní účasti Harči v dostihovém klání. Vzhledem k Harčině předpokládané březosti jsme účast důkladně zvažovali. Nakonec jsme se rozhodli vyrazit a neodradila nás ani neprostupná mlha, jež nás provázela od prvních kilometrů až do cíle naší cesty před závodiště v Kolíně. Zde se mlha jak zázrakem rozplynula, stejně jako naše chmurné myšlenky pramenící z toho, že nestihnem přejímku. Po nutných formálních úkonech a neformálním pozdravení našich přátel chrtů jsme již napjatě očekávali, jakže si Harča v dnešním dostihu v rozběhu číslo 16 povede. Už z rozpisu bylo patrné, že dnešní dostih nabídne krásné momenty   i nervydrásající zážitky, vyvěrající z postavené konkurence. Harča, Harley a Dio Diesel, všichni Bugsy. Když se podařilo domluvit neposlušné motorce natahující návnadu, mohlo se začít. Po odběhání tryskových whippetů a roztomilých basenjiků nastoupili ke svému běhu italáci. Po odstartování běhu se na několik setinek ocitla v čele Harča, ale po té co si pánové Harley a Diesel vyříkali drobné neshody a začali se naplno věnovat závodu, se Harča v prvním oblouku propadla na druhé místo následovaná Diesem. I když se oba snažili, dohnat a předehnat nohatého Harleye se jim už nepovedlo. Finálový běh se odehrál v podobném duchu a stejném pořadí. Harča si z Kolína odvezla poslední letošní titul - mistr ČR na krátké trati.  

20.9.2008 Mistrovství Moravy v Lednici

Do Lednice jsme se těšili hlavně na burčák a Morava nezklamala: výborné víno, burčák a první letošní pálenky nás zahřály na těle, protože počasí bylo pod psa... Impregnovali jsme se asi do tří do rána a pak zalezli do stanu, kde jsem nastydla a doteď prskám jako křeček. Naštěstí Harča byla zachumlaná a noc ve stanu, kdy ranní teploty se pohybovaly jen lehce nad nulou, zvládla bez úhony. Ráno bylo sychravé, ale bufet na dráze byl dobře zásoben a tak zahřála zelňačka, guláš nebo párky. Protože díky technickým závadám nešel asi hodinu proud, došlo ke zpožděním startů a tak jsem Harču střídavě venčila a nosila pod mikinou... Když konečně došlo na její rozběh (běželi 4 - Chamsin, Mamba Negra, Chick a Harča), vylosovala si box č. 5 a startovala nejvíce z prava. Ani start to nebyl optimální, nechala si všechny utéct a až v půlce dráhy začala nabírat tempo a zrychlovat a doběhla do cíle jako první. V podobném duchu bylo i finále, já téměř na infarkt, když vbíhala do předposlední zatáčky na posledním místě, ale nakonec se probojovala a vyhrála...Hurá Mistr Moravy!

14.9.2008 Podzimní derby v Mladé Boleslavi

Na tento dostih jsem se moc tešila a Harča nejspíš taky. Měla totiž výbornou formu:-) Na každé procházce lítala jak šílená a zdálo se mi, že je opravdu hodně rychlá. Že si ale zlepší čas o 1,5s od minule, to opravdu nikdo nečekal. Oba běhy běžela Harča s Dízikem a Akimkem. Už v první zatáčce jim ale utekla a pak až do cíle svůj náskok jen zvyšovala. Výsledkem byl čas 29,09s!

11.-.13.7.2008 Krása a výkon Kolín

Už se začínáme pěkně rozmazlovat, koupili jsme kempingové židličky a jak se nám hodí:-) Harinka na sobotní výstavě s přehledem V1, vítěz třídy, oblastní vítěz a v neděli v rozběhu předběhla i bráchu Harleye. Ve finále se trochu pošťuchovala s tetou Deity, ale doběhla a získala tak titul Šampion pro krásu a výkon.

2.-6.7.2008

Poprvé jsme vyrazili na dostihy do Lednice. Máme to z Liberce dost z ruky, ale spojili jsme to s krátkou dovolenou a ochutnávkou místních vín. Sjelo se i dost Italáčků (Dízik s Akimem, Chamsin, Chick a Táno). Harinka běžela jako o život, přesto jí ale Chick utekl (aby ne když je mistr světa). Získala tedy druhé místo a s Chickem jsme domluvili námluvy. Haf

22.6.2008 Velká cena Mladé Boleslavi

Harinka bojovala s košíkem, stále se ho snažila servat. Nakonec ale doběhla a vyhrála další pohár. Rušíme skleničky, od teď pijeme jen z pohárů. Na zdraví!

25.5.2008 CACIL Mladá Boleslav

První opravdový dostih - Harča si plnila licenci. Běžela  dvakrát - z boxů a s vypůjčenou dečkou. Oba běhy dokončila ve skvělém čase a nakonec si stoupla i na bednu.

30.3.2008 Kralupy nad Vltavou

Na coursing jsme jeli spíše jako diváci, chtěli jsme vidět, jak bude Harča reagovat na kůži... Nakonec jsme si natáhli návnadu a zkusili Harinku pustit. Harča krásně bežela, po nás se ani neohlédla.


Kontakt

Gabriela Černá

Vnitřní 1411
463 11 Liberec 30


602944717


Kalendář

V této rubrice nejsou žádné články.