15.10.2011, Mistrovství ČR 280m

Náš poslední dostih této sezony a se skvělým výsledkem...

Do Kolína jsem vyrazila sama s Harinkou, Matýsek byl doma s tatínkem a bylo to dobře, protože celé dopoledne byla pekelná zima. Navíc jsem se konečně odhodlala a udělala si první "hospitaci" na dostihovou rozhodčí a většinu dne jsem prostála v zatáčce. Po prvním kole soloběhů už jsem byla pěkně promrzlá, ale sluníčko začalo svítit a za chvíli bylo příjemně. Když se přiblížil Harinky dostih, vytáhla jsem ji z přepravky a než se stačila rozkoukat, šla na to. Trochu ji zmátlo postavení boxů, ale vážné námitky neměla a do druhého boxu šla více než dobrovolně. Z jedničky startoval Akim, z trojky Dízik a z pětky Perla. Harča předvedla skvělý start, získala náskok a ten udržela až do cíle a rozběh vyhrála. Prostě jí krátká trať vyloženě sedí. Finále proběhlo ve stejném duchu a tak jsme si dnes z Kolína odvezli titul Mistr ČR na 280m. Jupí, krásné zakončení letošní sezony.

23.7.2011 Sauda Cup, Kolín

Po třech dnech nepřtržitého deště vysvitlo sluníčko a já se vydala s Harčou do Kolína. Do dostihu byla přihlášena sama, ostatní italáčci běželi v soloracingu. Nečekala jsem žádný výkon, Harinka je po hárání a navíc šla do dostihu rovnou z gauče, protože venčení italáka v dešti je téměř nemožné. Takže si odběhla rozběh i finále sama, ve finále trochu vylepšila čas, ale i tak je to bída. Snad se nám ji podaří během prázdnin ještě trochu rozběhat. A když ne, tak hlavně, že má z každého dostihu stále stejnou radost :-)

28.5.2011 DGDogGeear race of Champions + IGCC 2011, B, CACT

Smutná a nepříliš úspěšná sobota :-( V Kolíně se opět sjelo dost Italáčků a startovalo se z plných boxů!!! Běžela Harča, Bambagia, Candelora, Akim, Dízik a Táno. Už v rozběhu se běžel mix, tedy všichni najednou a tudíž plné boxy. Harča nastoupila s trojkou a vybíhala z boxu číslo 5. Celý běh byl velmi napínavý. Do vedení ihned nastoupila Candelora, která je mimořádně rychlá, o druhou pozici bojovala Harča s Bambagiou a za nimi se seřadili psi. Bambagia měla na Harču náskok cca 4 metrů, který Harinka začala stahovat a v cílové rovince by už Bambagiu měla, kdyby.... Co se tam pak před cílem stalo jsem moc neviděla, ale po doběhu byla Harča diskvalifikována. Z toho, co jsem se pak dozvěděla, byla Harča na úrovni Bambagii, když se po ní ohnala a místo aby běžela za kůží do cíle, tak ji chtěla minimálně sežrat. A bylo po dostihu. Bylo mi to moc líto, ale to se nedá nic dělat. Harču jsem nechala běžet ještě alespoň sólíčko, aby se mnou cestou domu mluvila a užila jsem si finále Italáčků bez nás. Finále vyhrála s přehledem Candelora, která má v Kolíně čas dokonce pod 29s!!!, za ní Bambagia, Akim, Dízik a Táno. Byl to moc pěkný běh. Když se vyhlašoval IGCC, kde se pořadí určovalo dle časů všech běžících italáčků fen a psů odděleně, byla HArča na pěkném čtvrtém místě. Vyhrála Candelora, za ní Yvett (běžela v soloracingu), Bambagia, Harča a Perla (také v soloracingu).

22.5.2011 Grand Prix Bohemia, Mladá Boleslav, CACIL

V neděli jsme jely do Bolky znovu jen s Harčou. Matýsek zůstal s tatínkem a opravovali vozíček za kolo, ve kterém jsme původně vozili Harinku a teď ho využije i Matěj. NA přejímce jsme zjistili, že je Harča opět přihlášena sama, takže to bude opět boj maximálně s časomírou. V prvním rozběhu si Harča polepšila čas o celé 4 desetiny. Ve finále to bylo o trochu pomalejší, ale od minule opět zlepšení. Na to, že doběhla s druhým utrženým paspárkem jsme byly spokojeny. Celý den jsem také směla pomáhat při pouštění Vlapanů a nejvíc jsem si to užila ve finále A, protože ve fenách do finále nastoupily všechny Vlapanky paní Ronovské a ve psech pak Lancelot a Kleon pana Krásy. Obě finále byla napínavá od začátku do konce a do vyhlášení výsledků vůbec nebylo jasné, kdo jak  doběhl. Vlapanky nakonec obsadily 3., 4. a 5. místo a Kleon dokonce 2. a Lany 3. Byl to napínavý souboj, což se o finále naší Harči říci nedá, protože bez konkurence to prostě není ono. Tak snad se příští týden v Kolíně sejdou Italáci v hojnějším počtu.

15.5.2011 Kolínský zajíc, B

Po slunečné sobotě jsme se ráno v neděli probudili a nevěřili s Harčou vlastním očím. V Liberci stála voda a stále pršelo, nebe zatažené a vypadalo to, že bude lejt věčně. Rychle jsem poslala SMSku Lucii a Harleyovi, jak že to vypadá u Kolína, čímž jsem je vzbudila v šest ráno. Odpověď však byla rychlá a bylo rozhodnuto, že se vyrazí. Tentokrát nám Matěje hlídala babička, takže jsem měla pohodu a jela jen sama s Harinkou. V Kolíně jsme byli na přejímce první, dali jsme si kafe a perník a čekali, co přijede za další parťáky k Harince. Nakonec dorazili jen Holochovi s Akimem, Dízikem a Boníkem. Protože počasí vypadalo stále spíše na déšť, asi si to hodně psů rozmyslelo a zůstalo doma, protože účast nebyla nijak vysoká. Nám to teda nevadilo, protože to bylo snad poprvé, co jsme odjížděli domů z dostihu před druhou hodinou :-)

Při rozběhu jsme se s Holochovci dohodli na boxech, Dízik z jedničky, Harča trojku a Akim šestku. Harča měla pěkný start a hned se dostala do vedení, které si udržela až do cíle. Za ní doběhl Akouš a pak děda Dízik. Do finále jsme tedy nastupovali opět s jedničkou a boxy jsme si nechali jako v rozběhu. Harča měla opět rychlý start, ale za první zatáčkou se nějak kousla kůže a Harča ji doběhla a zakousla. Když dorazil i Akim s Dízem, rozhodla se pokračovat dál a doběhla do poslední zatáčky, tam zjistila, že běží sama a vracela se zpět ke kůži. To už jsme pobíhali všichni po dráze a volali na ně, aby se vrátili. Z věže zaznělo rozhodnutí, že běh se bude opakovat ihned po odchycení psů. Harča nakonec zareagovala na mé volání a přiběhla středem oválu. Když jsem ji zvedla na ruku, byla celá od krve, protože si v zápalu boje utrhla paspárek. Díky rychlé pomoci paní Ronovské byla noha omotána a finále se opakovalo. Bylo vidět, že psi mají méně sil, ale nakonec doběhli všichni a ve stejném pořadí jako v rozběhu. Harča dostala na stupních vítězů velkého čokoládového zajíce, kterého jí doma ihned zabavil Matýsek :-)

8.5.2011 Pojizerské derby Mladá Boleslav, B

Na první letošní dostih do Boleslavi jsme jeli jako velmi početná skupina. Kromě Harinky si měla zkusit  zakousnout kůžičku i Agnes a tak s námi jelo i množství diváků, kteří si to nechtěli nechat ujít. Harinka byla přihlášena do dostihu spolu s Dio Dieslem, Akimem, Candelorou a Bambagiou. Už dopředu jsem to odhadovala, že domů pojedeme se třetím místem a odhad to byl správný. Obě soupeřky jsou totiž ve vynikající formě a běhá jim to teda pěkně rychle.

V rozběhu měla Harča pěkný start, ale během chvíle se vedení ujala Candelora a Harinka bojovala o druhou pozici s Bambagiou. Nakonec sice Bambagiu doběhla, ale bylo to až za cílovou čárou, takže do finále nastupovala s trojkou. Ve finále bylo pořadí stejné jako v rozběhu. Candelora s velkým náskokem před Bambagiou, pak opět mezera a Harča, Akim a Dízik. Časy obou soupeřek byly pod 30s, což je velmi pěkné. Harinka v rozběhu 30,544 a ve finále 30,896. Procházela jsem časy z Boleslavi, které má Harča zapsané v licenci a pod 30s zaběhla přesně před rokem. Asi by to chtělo víc trénovat....

Na fotce s jedničkou Harča, s trojkou Bambagia

Agnes byla na dostihu poprvé a ani trochu se nebála. Ostatní pejsky očuchávala, nevadilo jí štěkání ani zvuk nekonečného zajíce. Svou první rovinku odběhla pěkně. Na konci sice nezakousla kůži, ale běžela k paničce, ale na poprvé dost slušný výkon.

Tak snad se bude dařit i nadále a Harinka bude mít následovníky - teda spíš následovnice :-)

24.4.2011 Jarní pohár Kolín, B, CACT

V Kolíně se Harča utkala sama se sebou, protože to byl jediný italáček v dostihu. Od minule o něco vylepšila časy, i když je ještě co zlepšovat :-)

Velikou radost jsme měli z Aurory Benity, která si v Kolíně odběhla dvě rovinky. Při první přeběhla doběhové pískoviště a nejraději by běžela ještě dál. V druhém běhu už se vrhla na kůži a parádně zakousla, takže prima trénink. Je vidět, že má Benča talent a dává do toho vše.

Aurora Benita v 7,5 měsících - rovinka Kolín

2.4.2011 Inter Bohemia, CACIL, B, Kolín

Na dostih bylo přihlášeno 7 Italáků, což je na české poměry účast opravdu nevídaná. Kromě Harči, Dízika a Akima, kteří startují pravidelně, byl přihlášen také Braien (Mistr světa 2010), Bambagia Tileco, Candelora Tileco a Yvett Feritte Bugsy. V soloracingu pak běžela také Perla, která se po štěňátkách dostává do formy. Dostih začínal se zpožděním téměř v poledne, protože zároveň probíhalo měření kohoutkové výšky vipetů a chrtíků. Italáčci byli rozděleni do dvou rozběhů. V prvním startovala Harča a po pěkném startu nevydržela tempo a doběhla třetí. Druhý rozběh vyhrál s přehledem Braien. Druhé rozběhy byly pro chrtíky nepovinné a protože se do finále postupovalo dle časů, většina sbírala síly na finále. Vzhledem k tomu, že si Harinka od loňských prázdnin válela šunky na mateřské a rodičovské dovolené a do Kolína jela opět s falešnou březostí, přihlásili jsme ji i na druhý rozběh. Ten běžela jen Harča, Braien a Dízik. Harča si zlepšila čas, doběhla za Braienem a do finále nastupovaloa se čtyřkou. Ve finále se startovalo z plných boxů, Harča se snažila a nakonec doběhla pátá. Na svůj nejlepší čas z Kolína zaostala o sekundu, tak je prostor pro zlepšení. Dostih vyhrál Braien, druhá doběhla Bambagia a třetí Yvett. Braien a Bambagia stlačili dráhové rekordy dokonce pod 30s, což se bude jen těžko překonávat.

Foto převzato od V. Holocha. Díky

 


Kontakt

Gabriela Černá

Vnitřní 1411
463 11 Liberec 30


602944717


Kalendář

V této rubrice nejsou žádné články.