05.09.2011 13:39

Výlet do Belgie

Kdo nemá chrta, asi nepochopí, jak lehce lze během jediného víkendu ujet 2000km, utratit 10tisíc a vrátit se domů jako mátoha.....

Letos jsme se opět rozhodli vyrazit s naší Harčou na Mistrovství Evropy v dostizích, tentokrát se konalo v Beringenu, v Belgii. Z Liberce jsem to vygooglila na krásných 861km. Matýska jsme odložili u babičky s dědou (kde má mimochodem prvotřídní péči a spoustu špenátu) a když se Jenda vrátil z práce, vyrazili jsme okolo páté z Liberce. Cesta byla slušná, stavěli jsme na venčení a do Beringenu (bez bloudění!!!) dorazili ve tři ráno. Okolo dráhy byly spousty karavanů, přívěsů a stanů a kupodivu nikdo vzhůru. Abychom tedy ostatní nebudili, lehli jsme si v autě - Harča u mě na klíně a snažili se něco naspat. V půl sedmé nás vzbudilo hlášení, že veterinární přejímka za chvíli končí. Rychle jsme tedy proběhli přejímkou (očkovací průkaz je nezajímal, jen si prohmatali celého psa), dostali jsme prezent a hledali další členy české výpravy. Na informacích jsme se ptali, ve kterém sektoru jsou ubytováni Češi, paní však jen pohodila rukama, že prý kdekoliv.... Nakonec jsme je našli, zaparkovali auto u vipetářské kolonie Ronovských, Honsků a Krásů a začali studovat program. Běhat se mělo začít okolo půl deváté a světe div se, ale ono se běhat opravdu začalo. Belgičani nenechali nic náhodě, měli dokonale připravenou trať i techniku, personál byl usměvavý a vše probíhalo na jedničku. Dráha je v Beringenu travnatá, s nekonečným zajícem, který vrhá péro s kůží do pískového doběhu. Délka je 345m - jako v Boleslavi, ale trať bohužel neobsahuje žádnou rovinku a nejvíce se podobá kruhovému objezdu. Na to doplatili všichni psi, kteří dráhu na ME viděli poprvé. Bylo jasně vidět, že rovinku již očekávají a místo toho se stále točili do kola.... U itáláků to ale nebylo vzhledem k jejich velikosti takový problém.

Harča nastoupila do prvního rozběhu se čtyřkou, vylosovala si první box a na dráhu vyrazila jako střela. Dlouho se držela ve vedení, ale kilo navíc (které má po prázdninovém výkrmu na chatách) ji nakonec stálo síly a doběhla třetí v čase 29,53. Po prvním rozběhu to byl devátý čas a naděje na finále byla malá. Ve druhém rozběhu opět se čtyřkou a znovu z prvního boxu. Opět perfektní start, ale po neshodách soupeřek před boxy se celý rozběh trochu zpomalil. Harča znovu držela vedení až do posledních metrů, tam ale podlehla soupeřce a doběhla nakonec druhá ve stejném čase 29,53s. S časem i výkonem jsme byli nad míru spokojeni, ale na finále to přece nestačilo. Celkově tedy desátý čas z 19 přihlášených chrtíků. Do finále se probojovala velmi rychlá Candelora, která zabojovala a obsadila krásné druhé místo. Gratulujeme! Ve psech byl nadějí Braien, který také nezklamal a skončil čtvrtý. Taktéž gratulujeme!

Místo finále jsme si tedy udělali výlet do Bruselu. Město na nás neudělalo velký dojem - centrum bylo sice krásné, ale také dost špinavé. Všude se válejí odpadky a žebráci. A čůrající manekýn je tak malý, že přes hlavy turistů není téměř vidět.

Po návratu na dráhu už jsme se těšili na druhý den, kdy jsme pomáhali s vipety pana Krásy. Celá jeho smečka předvedla skvělý výkon, ale dráha jim prostě nesedla a tak ani tak pěkné časy, které měli Miky a Lany na finále nestačili. Bohužel ani další čeští zástupci neměli štěstí a tak bylo nedělní finále zcela bez české účasti. Po odběhnutí všech dostihů a rozloučení jsme se opět vydali na cestu. Z Belgie jsme vyráželi v pět, v šest jsme zajeli do neuvěřitelné bouřky, která s námi cestovala až do Děčína. Celou cestu tedy lilo jako z konve, foukal silný vítr, který rozhodil nejeden kamion a my se šourali závratnou rychlostí 60-70km/h domů. Aby toho nebylo málo, před Drážďany jsme zajeli do kolony způsobené nehodou osobáku a trvdli tam další hodinu. Do Liberce jsme polomrtví dojeli nad ránem, naspali asi tak dvě hodinky a vyzvedli si Matýska, který radostí, že nás vidí hlasitě křičí a likviduje tak poslední zbylé mozkové buňky.

Příští rok je Mistrovství světa ve Francii, je to jen asi o 400km dál než do Belgie - hledáme sponzory :-)

—————

Zpět


Kontakt

Gabriela Černá

Vnitřní 1411
463 11 Liberec 30


602944717


Kalendář

V této rubrice nejsou žádné články.