13.9.2009 Mistrovství ČR Mladá Boleslav

Harča má konečně parťačku na běhání - Perla Feritte Bugsy začala běhat za dospělé a moc se jí daří. V rozběhu ji Harča trochu nabrala a rozběh vyhrála, ve finále se ale Perla už nedala a vyhrála s náskokem několika metrů. Na Harču tak zbylo po dlouhé době "jen" druhé místo. Aspoň má v zimě o čem přemýšlet a příští rok koho dohánět :-)))

8.8.2009 Středoevropský pohár Kolín

V sobotu jsme se - po opravdu velmi razantní jízdě z Police nad Metují - dostavili do Kolína jen tři minuty před uzávěrkou přejímky. Do dostihu byli krom Harči nahlášeni i Dízik a Akim, kterého nakonec majitelé z dostihu stáhli. Tím bylo téměř jasné, že nedojde k žádnému překvapení. Harča s Dízikem běhá od malička, nikdy nedošlo k žádnému konfliktu a Harča mu také pravidelně o pár metrů uteče. V rozběhu i ve finále vyhrála, radost nám ale udělalo, že si opět zlepšila svůj rekord dráhy - od minulého dostihu se zlepšila o 0,1s.

12.7.2009 Krása a výkon v Kolíně

Bohužel opět byla jen malá konkurence, do Kolína přijel Akim, Harley, Harča a Perla. Perla běžela za mladé a vyhrála titul šampiona pro krásu a výkon. Na dráze měla moc hezké časy. Harley konečně srazil čas po d 30s, čímž udělal své majitelce velikou radost a také ve své kategorii vyhrál šampiona. Harča zlepšila svůj dráhový rekord a vyhrála šampiona a Akim také běžel jako o život a vyhrál svou kategirii. Vyhlašování Italáků bylo tedy veselé, neboť nebylo poražených. Všichni, kteří se zúčastnili odjížděli domů s titulem Šampion pro Krásu a Výkon 2009.

5.7.2009 Grand Prix v Lednici

Ze začátku to vypadalo, že by se konečně mohlo sejít 6 italáků a běželo by se z plných boxů, realita však byla bohužel jiná. Chamsin nakonec nedorazila, Dízik se dostihu neúčastnil, takže se na startu objevila Harča s Mambou a Chick s Akimem. Pořadatelé nás pak ani nenechali běžet mix, takže Harča běžela v konkurenci s Mambou, kterou hravě předhonila a vyhrála.

Od sponzora si vezla domů 15kg granulí (což má při své spotřebě skoro na půl roku). Jak stihl pořadatel podotknout, hlavně aby nám ten pytel na tu šampionku nespadl :-))))

21.6.2009 Mladá Boleslav

Harča si odběhla dva tréninkové běhy s Dízikem, oba v dost dobrém čase pod 30s. Buď byly porouchané stopky nebo se z Harči stává kulový blesk:-)

6.6.2009 Kolínský pohár, B, CACT, nominace na ME

Přestože předpovědi počasí neustále hrozily přívalovými dešti, hromy, blesky a krupobitím, nakonec se celý dostih odběhl v suchu a bylo celkem i teplo. Na startu se v kategorii Italský chrtík sešli jen Harča s Akimem a Harley běžel za sprintery. V rozběhu Akim vyletěl jako střela, Harča se zpožděním několika metrů a pomalu ho dobíhala. Hned v první zatáčce však došlo ke kolizi, bohužel nevím, co bylo příčinou, ale Harča letěla hlava nehlava přes Akima, který zůstal otřesen na místě. Nakonec tedy rozběh dokončila jen Harča. Finále si oběhla sama -vylepšila svůj traťový rekord na 30,97s a získala první místo. Akimovi se naštěstí nic nestalo a příště to Harče zase vrátí :-). 

24.5.2009 Mladá Boleslav

Hvězdně obsazený dostih - na startu 4 italáčci (3 psi a Harča). Kromě stálic Dízika a Akima přijeli ze Zlína s Chickem, tudíž měla Harča opravdu silné parťáky. Trochu jsme se báli, jak jí to poběží - má svou obvyklou falešnou březost a běžela tedy i s příruční cisternou mléka :-) Na druhé straně ale víme, že trať v Boleslavi má ráda a nemívá na ní problémy. Při rozběhu nás mile překvapila, do cíle doběhla první s několikametrovým náskokem, pronásledována Chickem, Akimem a Dízem. Do finále jsme nastupovali tedy ve stejném složení. Na startu suveréně vedl Chick a Harča až za ním. Během protilehlé rovinky měl Chick už několikametrový náskok, který ale Harča záhadným způsobem dokázala dotáhnout a do cíle doběhli téměř zároveň. Snad poprvé jsem nevěděla, jak to doopravdy dopadlo, studovaly se fotky z cílové kamery a výsledek byl opravdu těsný - Harča vyhrála před Chickem o 0,04s.

16.5. 2009 Kolínský zajíc

V Kolíně jsme se sešli opět jen ve třech - s Dízikem a Akimem. Harča sice vyhrála rozběh o několik metrů, ve finále ale byla s Akimem na těsno a nakonec skončila druhá.

10.5.2009 Pojizerské derby - Mladá Boleslav

Hurrrá, máme první CACT!!!

V neděli se běželo v Bolce Pojizerské derby - první dostih v Ml. Boleslavi, kde Harča běhá velmi ráda. Přihlášení byli opět jen Holochovic stálice - Dízik a Akim. Navíc byl Dízik utahaný z coursingů, které běžel minulé víkendy a tak ho páníček přihlásil spíš do počtu, aby se zadával titul CACT (za což jsme mu vděční, neboť je to první CACT v Harčině kariéře). Při rozběhu to vypadalo na drobnou rozmíšku mezi Harčou a Akimem, ale rozhodčí nic nehlásili a tak všichni postoupili do finále. Ve finále jsme se dohodli na změně boxů - Dízik jako obvykle z boxu číslo 1, z trojky pak Akim a Harča jako poslední z pětky. Tentokrát proběhl celý závod naprosto čistě a Harča vyhrála před Akimem s náskokem několika metrů.

Nutno dodat, že Akim je závod od závodu rychlejší a bude z něj velkáááá konkurtence....

4.3.2009 Kolín

Do Kolína jsme se už nemohli dočkat, konečně první dostih sezony. Harča se radovala hned jak uviděla dostihové dečky a v autě byla první :-) Protože jsme jeli ve velkém počtu, byly přípravy k odjezdu trochu nestandartní, což mělo za následek, že jsme do Kolína přijeli bez obojku i vodítka :-( Kdyby nebylo paní chovatelky Baxové, která nám půjčila obojek i vodítko, tak Harča strávila celý den v bedně :-(

Na dostihu byla Harinka ve své kategorii jediná (ostatní běhají za sprintery nebo mladé), tak si obděhla rozběh i finále bez problému a nakonec se sama postavila ne bednu.... Snad nám příští sobotu do Kolína dorazí i nějaká konkurence :-)

 

 Moc děkujeme Lukášovi za překrásné fotky!

 


Kontakt

Gabriela Černá

Vnitřní 1411
463 11 Liberec 30


602944717


Kalendář

V této rubrice nejsou žádné články.